Winrar Crc Hatası Ve Çözümü

Sosyal Medyada Paylaş!

Winrar Crc Hatası Ve Çözümü Nasıl Yapılır ? CRC Hatası Nedir? Bu Hataya Neler Neden Olur? Hatanın Çözümü Nedir?

Winrar günümüz bilgisayar çağında çok kullanılan sıkıştırma programlarının başında gelendir. Lakin bununla birlikte çokça hata alınması kullanıcıların iştahını kaçırmaktadır. En çok rastlanılan hatalardan biri de CRC( Cyclic Redundancy Check) hatasıdır.

CRC Hatası Nedir?

CRC verilerin doğru olup olmadığını test ve kontrol eden bir mekanizmadır. Giren veri ile çıkan verinin tutarlılığını denetler ve kayıp yaşamamasını amaç edinmiş yapı olarak virüslü veya kaybolmuş dosyalarda uyarı vererek bunları engellemeye çalışır. Winrar CRC hatası ise dosyanın parça parça inmesi sonunda bir parçanın eksik olması ile oluşur.

Bu Hataya Neler Neden Olur?

CRC Hatası Nedir

İlk etapta kullanılan sürümün güncelliğini test etmek gerekir. Güncel olmayan sürümlerde bu hata sıkça rastlanabilir. Kullanılan transfer indirme yöneticisinin güvenli olup olmaması test edilmelidir. Bilgisayarda virüs programları da aktif iken bazı dosyaları otomatik sildiği için bu hata oluşur. Hard disk ve Ram’de yaşanan sorunlarda da veri akışı sağlanamadığı için bu problem sıkça oluşur. Bu adımlara dikkat edilerek hata ve çözüm tespit edilecektir.

Hatanın Çözümü Nedir?

CRC Hatası Nedir

Yukarıda söz konusu olan hata sebeplerinin hepsinin koşullarının sağlandığı kontrol edildikten sonra, hiçbir sorun olmadığından emin olmak adına son kontroller de yapıldıktan sonra, dosyayı indirme sitesinden veya linkinden tekrar indirerek veya varsa alternatif indirme seçenekleri ile de indirerek denemek gerekir. Bunun yanında ikinci bir bilgisayarda da deneyip aynı sonucu alınıyorsa çok büyük ihtimalle tarayıcı ve çerez hatası alıyordur. Bu da sorunu çözmezse dosyayı indirdikten sonra dosyaları çıkart seçeneği açılarak çeşitli sekmesinde yazan bozuk dosyaları koru seçeneği işaretlenerek açmaya devam edilirse yine aynı hatanın çıkmasına rağmen bozuk veya eksik dosya klasörün içinde yine de görünecektir. Bu şekilde indirilen dosya hiç bir hata vermeden kullanıma hazır hale gelecektir.

İlginizi Çekebilir!  Arabadaki Pasları Gidermenin Yöntemleri

Sosyal Medyada Paylaş!

Bir cevap yazın