Windows 10 Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

Sosyal Medyada Paylaş!

Windows 10 Sıfırlama Nasıl Yapılır ? Neden Windows 10 Sıfırlama İşlemi Yapılır? Windows 10 Sıfırlama İşlemi İçin İzlenecek Yol Nedir?

Microsoft firmasına ait Windows işletim sistemi 1985 yılından başlayarak, 2014 yılında çıkan Windows 10 serisine kadar 12 adet işletim sistemi piyasaya sürmüştür. Kullanıcılar açısından yeni çıkarılan her sürüm bir öncekine göre karmaşık yapıda olsa da, zaman içinde Windows’un bugüne kadar kullanıcılar için en çok tercih edilen bilgisayar işletim sistemi olmasını sağlayan kullanılması kolay öğrenilebilen bir bilgisayar işletim sistemi oluşudur. Microsoft’un Windows serileri içerisinde en son sürümü olan Windows10 işletim sistemi bazı kullanıcıları memnun etmedi. Bunun için Windows 10 sıfırlama nasıl yapılır diye internet ortamında aramalar yapmaktadırlar.

Windows 10 Sıfırlama Nasıl Yapılır

Neden Windows 10 Sıfırlama İşlemi Yapılır?

Windows 10 kullanıcılarının donanımsal sorunlarla karşılaşması, klavye ve Mouse gibi bilgisayar bileşenlerinin hareketlerinin geç algılanması, bilgisayarın geç açılıp kapanması ve benzeri durumlardan dolayı Windows 10 sıfırlama işlemi yapmak istemektedirler. Peki, Windows 10 sıfırlama işlemi nasıl yapılır? Windows 10 kullanıcıları için önemli olan konu bu sorunun cevabı.

Windows 10 Sıfırlama İşlemi İçin İzlenecek Yol Nedir?

Windows 10 sıfırlama işlemi nasıl yapılır, adım adım izlenecek yol nedir? Öncelikle yapılması gereken başlat menüsüne girip, ayarlar seçeneğini açılır. Buradan güvenlik ve güncelleştirmeleri seçilir, buradan açılan sayfadan kurtarma yazısı yazan sekme tıklanır. Kurtarma sayfası açıldığında karşınıza bu bilgisayarı sıfırlar ve Windows 8.1’e geri dön yazılarının yazdığı bir bildirim sayfası çıkar. Buradan seçilecek buton bu bilgisayarı sıfırlayın yazan seçenektir. Bu seçenekte yer alan başlayın butonu tıklandığında Windows 10 sıfırlama işlemi için karşınıza son bir sayfa çıkacaktır. Bu sayfada size 3 seçenek sunulur. Dosyalarımı sakla, Her şeyi kaldır ve fabrika ayarlarına geri döne seçenekleridir. Bu seçeneklerden birini seçmeniz durumunda bilgisayarınızda ne gibi değişikliler yapılacağı altlarında açıklanmaktadır. Seçtiğiniz seçenekten sonra Windows 10 sıfırlama işlemi başlayacaktır.

İlginizi Çekebilir!  En Prestijli Film Ödülleri Hangileridir

Sosyal Medyada Paylaş!

Bir cevap yazın