WhatsApp’ta Silinen Mesajları Okuma

Sosyal Medyada Paylaş!

Günümüzde en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp’taki mesajları silme özelliğini aşmanın yolu keşfedilmiştir.
WhatsApp’ta Silinen Mesajları Okuma

Sosyal medya devi olan Facebook bünyesinde barındırdığı en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’taki silinen mesajları gizlice okumanın yolu keşfedildi.

WhatsApp’ta Silinen Mesajları Okuma (2)

Bir kişiye mesaj gönderip bu mesajı kısa bir süre içerisinde silerseniz mesajı gönderdiğiniz kişi mesajı o anda okumamış olsa bile sonrasında okuyabiliyor. Nasıl mı ?

WhatsApp’ta Silinen Mesajları Okuma (3)

Karşılıklı konuştuğunuz kişi size bir mesaj gönderip sonrasında bu mesajı silmişse ve bunu okumak istiyorsanız Whatsapp uygulamasını silip tekrar yükleyin.

WhatsApp’ta Silinen Mesajları Okuma (4)

Bu işlemi yaptığınızda mesaj geçmişiniz yedeklenmiş olacaktır. Bu yüzden silinen mesajları tekrar görme imkanına sahip olacaksınız.

WhatsApp’ta Silinen Mesajları Okuma (5)

Whatsapp’ta çevrim içi olduğunuzda bir mesaj silindiğinde ‘bu mesaj silindi’ olarak bir uyarı görürsünüz.

WhatsApp’ta Silinen Mesajları Okuma (6)

Bu sebeple silinen mesajları konuşma geçmişinde silinse bile telefon hafızasında depolanmaya devam eder.

WhatsApp’ta Silinen Mesajları Okuma (7)

Silinen ve okumak istediğiniz mesajları görmenin diğer bir yolu ise Android telefonlara indirilebilen bir uygulama kullanmak. Bu uygulamada mesajlar silinmeden depolanmaya devam etmektedir.

WhatsApp’ta Silinen Mesajları Okuma (8)

Fakat bu tür uygulamaların güvenlik konusundaki durumu tartışılır. Whatsapp ise bu hatanın farkında ki şu an için güncelleme çalışmaları yapılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş!

İlginizi Çekebilir!  En İyi 5 Wordpress Site Haritası Eklentisi

Bir cevap yazın