Twitter’da Farklı Yazı Tipi Nasıl Kullanılır ?

Sosyal Medyada Paylaş!

Twitter’da Farklı Yazı Tipi Nasıl Kullanılır?

En çok tercih edilen sosyal ağlardan biri olan Twitter’ın sadeliğinden ödün vermediğini herkes bilir. 2006 yılında hayatımıza giren Twitter 4 yılda neredeyse en çok tıklanan sitelerden birisi oldu. 14 kişilik bir arkadaş grubunun bir araya gelip ortaya çıkarttığı sitenin, platformun yani Twitter’ın 2010 yılında net kazancı 150 milyon doları geçti. 4 senede ortaya çıkan bu başarıyı her site gösteremez. 140 karakterle sınırlı yazılar yazmak günden güne insanların bu siteye olan merakını arttırdı. 2017 de açıklanan rakamlara göre Twtitter’ın aylık aktif kullanıcı sayısı 328 milyonu geçti.

Günümüzde neredeyse her markanın, her siyasetçinin, her ünlünün, devlet başkanlarının, siyasetçilerin twitter hesabı bulunmaktadır. Twitter’ın başlattığı mavi tik işareti resmi hesap anlamına gelmektedir ve twitter’a başvurularak alınmaktadır. Tabi her başvuruna verilmeyen mavi tik twitter yetkililerinin istediği şartlar yerine getirilince verilmektedir. Twitter’da anlık bilgi, duyuru, haberler, kurumsal bilgi ve kampanyaların yanı sıra reklam aracı olarak da kullanılmaktadır.

Twitter belli bir fontta, belli sayıda kelimeden oluşan tekdüze, sade ve sıradan yazılar paylaşılan, diğer sosyal platformlardan daha farklı bir platform olarak hayatımıza girdi. Ve şu an milyonlarca kullanıcısıyla en çok kullanılan sosyal platformlardan birisi. 140 karakterle sınırlı bir yazıyla hayatımıza giren twitter geçenlerde bu sınırı 280 e çıkarttığını açıklamıştı.

İlginizi Çekebilir!  Sosyal Medyanın Kapanma Riski

Twitter’ da yazı tipinin standart olduğunu ve değişmediği biliyoruz. Haziran 2014’te twitter yazı tipini değiştirerek Helvetica Neue’den Gotham yazı tipi yapmıştı. Fakat daha sonra gelen tepkiler üzerine twitter tekrardan yazı tipini Helvetica Neue’ye geri döndürmüştü.

Twitter’da Farklı Yazı Tipi Nasıl Kullanılır ?

Twitter’da Farklı Yazı Tipi Nasıl Kullanılır?

Twitter da yazı tipi nasıl değiştirilir? Bilindiği üzere twitter sadeliğinden ödün vermeyen bir site. Yazı türünü değiştirmek zor. Fakat yazı tipini değiştirmek için birçok site var. Bu sadeliği bozmak biraz da olsa değiştirmek için bu sitelerden yararlanabiliriz. Yazı tipini değiştirmek için bunları yapmanız gerekmektedir:

1)Yazmak istediğiniz yazıyı aşağıda vereceğim siteye kopyalayın.

2)http://qaz.wtf/u/convert.cgi?text=try

3)Siteye kopyaladıktan sonra show seçeneğine tıklayın.

Site, aşağıya size farklı türlerde yazınızı hazırlayacaktır. İstediğinizi seçerek kopyalayıp twitter’a yapıştırabilirsiniz. Tabi bu sitedekiler de sınırlı şeyler. Bu tarz daha farklı sitelerde mevcuttur.

Sosyal Medyada Paylaş!

Bir cevap yazın