Spor Yapmak Adına Yapılan Yanlışlar

Spor Yapmak Adına Yapılan Yanlışlar

Sosyal Medyada Paylaş!

Spor Yapmak Adına Yapılan Yanlışlar Nelerdir ? Spor Sakatlığı Nedir ? Sağlıklı Yaşam İçin Spor Yapmak

Birçok insan vücut geliştirmek için olsun, kilo vermek için olsun ya da daha sağlıklı yaşamak için yaptıkları sporu abartabiliyorlar. Sporu kararın da ve hoca eşliğin de yapmaktansa kendi iradesi ile spor yapan çoğu bireyler yaptıkları spordan hiç bir verim alamazlar.

Spor Eşittir Sağlık Demektir

Spor Eşittir Sağlık Demektir

Çoğu spor salonların da da gördüğümüz üzere kaldıramayacağı ağırlığı kaldırmaya çalışan birçok insan var ve bu çok ama çok yanlış bir davranıştır. Daha ziyade hoca eşliğinde kaldırılan ağırlıkların insan vücuduna daha çok faydası olacaktır. Yine aynı şekilde kendi başımıza bilinçsiz bir şekilde kilo vermeye çalışmak yani gereğinden fazla koşmak, yürümek ya da kilo vermek uğruna hiç yemek yemeyen insanlarla karşılaşıyoruz. Unutmayalım ki spor daim bilen kişilerle ve hocalar eşliğinde çalışılmalıdır.

Spor Sakatlığı

Spor Sakatlığı

Evet, yine bahsetmek isterim ki hoca eşliğinde yapılmayan spordan hiç bir verim alamayız ve aynı zamanda vücudumuz da kalıcı hasarlar bırakırız. Bunların olamaması için mutlaka yanımızda bilen biri ve ya en az bir adet hoca olmalıdır. Birçok kişide şahit oldum ki filmler de ki, boks maçlarında ki kişilere özenip onlar gibi vücut yapmak uğrana yaptıkları spordan hiç bir verim alamadılar ve aksine kalıcı sakatlılar geçirdiler. Bunlara çok dikkat etmeliyiz.

İlginizi Çekebilir!  İnsanların Sağlığına Kötü Gelen Havalar

Sporu Sağlık İçin Yapalım

Yukarıda da bahsettiğim üzere çoğu genç insanımız sanki boks maçını çıkacakmış gibi vücut yapmak istiyorlar ve birçok kez şahit oldum ki benim vücudum daha iyi ben seni döverim gibisinden konuşmalar oluyor bunlar da spor yapmak uğruna yapılan büyük yanlışlardan bir tanesidir. Şimdi söyleyeceklerimi de kafamızın bir köşesine yazalım. Genellikle vücut geliştirmek insanlar için konuşuyorum.

Vücut yapmak için birçok hap, toz ve kimyasal ilaçlar kullanıyorlar. Aynı şey kilo vermek isteyen insanlar içinde geçerli. Kullanmayın demiyorum ama yine belirtmek isterim ki onları da hoca eşliğinde ya da bir doktor tavsiyesi altında kullanınız. Yoksa vücut geliştirmek uğruna ya da kilo vermek uğruna Allah korusun canımızdan olabiliriz o yüzden dikkat dikkat dikkat.

Sosyal Medyada Paylaş!

“Spor Yapmak Adına Yapılan Yanlışlar” üzerine 1 yorum.

Bir cevap yazın