Snapchat Yükselişe Geçti!

Snapchat Yükselişe Geçti!

Sosyal Medyada Paylaş!

Instagram, WhatsApp ve Facaebook ile rekabetin ardından düşüş yaşamaya başlayan Snapchat kullanıcılarını arttırmaya devam ediyor.

2017 senesinde internet kullanıcılarına sunulan fakat Instagram, WhatsApp ve Facaebook ile rekabetin ardından düşüş yaşayan Snapchat, iki çeyrekte gerilemekte olan kullanıcı sayısını 2018 senesinin son çeyreğinde korumayı başarmıştır.

Snapchat Yükselişe Geçti!

Gelirinin de yüzde 36 oranla arttırdığını belirten Snapchat’in hisseleri yapılan açıklamanın ardından yükselişe geçti ve yüzde 25 değer kazanmayı başardı.Yıl başından itibaren artış oranı ise yüzde 48 oldu. Anlık mesajlaşma ve sosyal medya platformu olan Snapchat, son çeyrek raporlarını açıklamasından itibaren şirket hisseleri borsada yüzde 20 değer kazanmıştır.

Hisselerdeki artışın sebebi ise Snapchat kullanıcı sayısının sabit kalması olarak gösterildi. Belirtilen raporda 186 milyon günlük kullanıcı sayısı tabanını koruduğu görüldü.

Snapchat Yükselişe Geçti!

Snapchat’in geçici olarak atanan CFO’su Lara Sweet, 2019 yılının ilk çeyreğinde de kullanıcı sayısında her hangi bir düşüş beklemediklerini açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaş!

İlginizi Çekebilir!  Facebook’a Tarihi Ceza Geliyor!

Bir cevap yazın