Netflix Kullanıcılarına Zam Kapıda !

Netflix Kullanıcılarına Zam Kapıda

Sosyal Medyada Paylaş!

Netflix’in aylık üyelik paketlerine zam geliyor. Netflix’in Temel, Standart ve Özel olmak üzere üç paketini de kapsayacak olan fiyat artış oranının yüzde 12.5 ile yüzde 18 oranda değişmesi planlanıyor. CNBC’nin haberine nazaran ABD’de 8 dolara sunulan temel paket, 9 dolara, 11 dolara sunulan standart paket 13 dolara ve 14 dolara satılan Premium paketi ise 16 dolara çıkacak.

Habere göre yüzde 18’i oranı bulan bu fiyat artışı Netflix’in 2012 yılından bu yana yaptığı en büyük zam olarak da kayıtlara geçecek. Mevcut Netflix aboneleri için ise yeni paket fiyatları 3 ay sonra devreye alınacak. 190’dan fazla ülkede 130 milyonu aşkın kullanıcısı olan Netflix’in ABD dışındaki pazarlarda fiyat artışına gidip gitmeyeceği ise hemen hemen netlik kazanmadı.

Netflix kullanıcılarına kötü haber!

Fakat Netflix’in 2018 yılı sonunda Kanada’da da fiyat artışına gitmesi, platformun hizmet verdiği diğer pazarlarda da paket fiyatlarını güncelleyeceği yönündeki sinyalleri artırdı. Türkiye’de 3. Yılına giren Netflix, 2016 yılının Eylül ayında Türkiye’deki paket tutarlarında indirime gitmişti. O tarihten bu yana Netflix’in Türkiye’deki fiyat politikası şu şekilde uygulanmakta: Temel Paket Fiyatı: 15.99 TL, Standart Paketi Fiyatı: 27.99 TL, Özel Paket Fiyatı ise: 39.99 TL.

Peki ya siz bu olası zam haberi mevzusunda ne düşünüyorsunuz? Türkiye tutarlarına da zam gelmesi olasılığı sizce ne kadar?

İlginizi Çekebilir!  Kutup Girdabı Soğukları Yaşamı Felç Etti

Sosyal Medyada Paylaş!

Bir cevap yazın