Mobil Oyunların Çok Yer Kaplaması

Mobil Oyunların Çok Yer Kaplaması

Sosyal Medyada Paylaş!

Mobil Oyunların Çok Yer Kaplaması,  Mobil Oyunlarda Depolama Alanı Yönetimi Mobil Oyunların Çok Yer Kaplamasının Nedenleri ? 

Günümüz artık teknoloji ve oyun çağı. Artık neredeyse herkes oyun oynamakta ve bu oyunlar çoğunlukla mobil oyunlardan oluşmakta. İnsanların gün içinde çeşitli sebeplerden dolayı içinde bulunduğu stres durumu onları oyun oynamaya teşvik etmekte ve hemen hemen herkeste bulunan cep telefonları bu oyunlara en büyük aracılığı yapmakta. Telefonların gelişmesiyle beraber mobil oyunlarda bir gelişim süreci içine girdi ve kısa süre içinde herkesin telefonuna bu mobil oyunlar yerleşmiş bulunmakta. Telefonlar gelişiyor buna doğru orantılı olarak oyunlarda gelişiyor fakat bu gelişmeleri yakalayacak maddi durumda olmayan insanlar ise yine mağduriyet durumunda kalmakta. Bu mağduriyetlerden en sık karşımıza çıkan ise mobil oyunların çok yer kaplaması.

Mobil Oyunların Çok Yer Kaplamasının Nedenleri

Mobil Oyunların Çok Yer Kaplamasının Nedenleri

Mobil oyunların çok yer kaplamasının en önemli iki nedeni şunlardır.

  1. Oyunların birbirleri ile olan rekabetinden kaynaklanan en iyi oyunu ben yapmalıyım mantığı ile hareket eden oyun şirketlerinin yaptıkları oyunların tercih edilmeleri için yaptıkları yenilikler. Bu yenilikler oyun kalitesini yükselttiği gibi oyun dosyalarının boyutunu da yükseltmekte ve bu oyunlar çok güzel olmasının yanında çok da yer kaplamaya başlıyor.
  1. Telefonlarımız da kullandığımız uygulamaların sayısı günden güne artıyor ve telefonlarda ki depolama alanlarımızı fazlaca meşgul ediyor. Aslında mobil oyunlar fazla yer kaplamıyor biz oyunlara gerekli depolama alanını sağlayamıyorsak. Bu denklemi herkesin bir düşünmesi ve çözmesi gerek biz ne kadar şikayet etsek de mobil oyunların yer kaplama sorunu her zaman büyüyecek.
İlginizi Çekebilir!  İphone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır ?

Mobil Oyunlarda Depolama Alanı Yönetimi

Mobil Oyunlarda Depolama Alanı Yönetimi

Mobil oyunlara yer açmak bazı zamanlar bizlerin elinde olsa da bazı zamanlar olamayabiliyor. Örneğin oyun oynamayı çok seviyorsunuz fakat sevdiğiniz mobil oyunu oynamaya telefonunuzda yer yok. Bunun üstesinden gelmenin bence iki yolu var.

  1. Telefonunuzda ki gereksiz bütün uygulamaları silin ve oyununuza yer açın bu çözüm yolu bazen mümkün olabiliyor fakat ebedi bir çözüm yolu olduğunu düşünmüyorum zaman geçtikçe yenilikler gelecek ve onları takip etmek isteyeceksiniz ve yine kendinizi bu sorunla karşı karşıya bulacaksınız
  2. Telefonunuzun depolama alanını yükseltmek bu artık hafıza kartlarıyla olmamakta ve telefonunuzun bir üst modelini almaya teşvik etmekte. Ve buna günümüzde çoğunlukla maddi alım yetmemekte. Bence bu bir döngü iyi oyunları oynayabilmek için iyi bir telefona ihtiyaç duyulması uzun zaman da geçse bitmeyecek çünkü oyunlar da telefonlar da her geçen gün gelişmeye devam edecek.

Sosyal Medyada Paylaş!

Bir cevap yazın