İphone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır ?

Sosyal Medyada Paylaş!

İphone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Birkaç günlüğüne bir iPhone kullanan herkes, bu telefonların belki de diğer herhangi bir hücreden veya akıllı telefona kıyasla daha güçlü ve daha eğlenceli olduğu halde bu eğlencenin bir fiyatla geldiğini keşfetti: pil ömrü. Herhangi bir yarım yoğun iPhone kullanıcısı, telefonunu neredeyse her iki günde yeniden şarj edecektir. IPhone pil ömrünü uzatmanın yolları var, ancak birçoğu hizmetleri ve özellikleri kapatmak, bu da iPhone’u yapabilecekleri harika şeyler arasında seçim yapmasını gerektiriyor. IOS 10 için yeni ipuçları da dâhil olmak üzere iPhone’unuzu güçlendirmenize yardımcı olacak 30 ipucu. Bütün bu ipuçlarını takip etmenize gerek yoktur (ne eğlenceli olurdu? Her iyi özelliği kapatırdınız) sadece iPhone’unuzu kullanırken mantıklı olanları kullanın – ancak bazılarının ardından meyve sularını korumanıza yardım edeceksiniz. Her şey başarısız olursa, daha fazla pil alın. Mophie ve Kensington gibi birkaç aksesuar üreticisi iPhone için uzun ömürlü piller sunuyor. Çok fazla pil ömrü olması gerekiyorsa, bu ipuçlarından hiçbiri size yeterli değil, uzun ömürlü piller en iyisidir. Biriyle, günlerce daha bekleme süresi ve daha fazla saat daha fazla kullanımınız olacak.

Uygulamaları Otomatik Olarak Güncelleme

İphone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır

IOS 7 veya daha yeni sürümünüz varsa, uygulamalarınızı el ile güncellemeyi unutabilirsiniz. Artık, yeni sürümler çıktığında sizin için otomatik olarak onları güncelleyen bir özellik var. Kullanışlı, aynı zamanda pilinizin de boşaltılması. Yalnızca istediğiniz zaman uygulamaları güncellemek ve böylece gücünüzü daha iyi yönetmek için: Ayarlar’a dokunun. ITunes ve App Store’u seçin.

İlginizi Çekebilir!  Android Cihazlarda Virüs Temizleme

Güncellemeleri Otomatik İndirme

İphone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır

Bu bölümünde bulabilirsiniz. Kaydırıcıyı Kapalı / Beyaz olarak taşıyın. OS 7’de tanıtılan en havalı özelliklerden birine Arka Plan Hareketi denir. Çok incedir, ancak iPhone’unuzu hareket ettirir ve uygulama simgelerini ve arka plan görüntüsünü izlerseniz, farklı düzlemlerdeymiş gibi birbirlerinden bağımsız olarak hareket ettiklerini göreceksiniz. Buna paralaks etkisi denir. Çok hoş ama aynı zamanda bataryayı da boşaltır (ve bazı insanlara bulantı hastalığına neden olabilir ). Efektin tadını çıkarmak için açık bırakmak isteyebilirsiniz, ancak etkin değilse kapatabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş!

Bir cevap yazın