Instagram Mavi Tik İşareti Nasıl Alınır ?

Instagram Mavi Tik İşareti Nasıl Alınır

Sosyal Medyada Paylaş!

Instagram Mavi Tik İşareti Nasıl Alınır ? Instagram’dan Mavi Tik İşareti Alma Yöntemleri Nelerdir ? Instagram Mavi Tik İşareti Almak İçin Yapılması Gerekenler!

Instagram’da halk içinde “mavi tik” olarak bilinen onay işaretini bir çok hesapta görmüş olmalısınız. Bu simge, bazılarımıza göre hesabın “itibarlı” bulunduğunu gösteriyor. Simgenin asıl amacı ise sahibinin gerçekten gönderi yapan kişiye ait olduğunu göstermek.

Instagram Mavi Tik İşareti Nasıl Alınır
Instagram Mavi Tik İşareti Nasıl Alınır

Instagram’ın bir hesabı onaylamış olması, firmanın veya kişilerin bu hesabın davranışlarını onayladığı veya onu takip etmenizi önerdiği anlamına gelmiyor. Mavi onaylama işareti, yalnız sahibinin gerçek olduğunu, bir fan hesabı yada feyk hesap olmadığını gösteriyor. Instagram, bu tür hesapları sürekli olarak takip etmese de, kuralların çiğnenmesi durumunda mavi onay işaretini silebilmektedir.

Instagram’dan Mavi Tik İşareti Alma

Instagram'dan Mavi Tik İşareti Alma
Instagram’dan Mavi Tik İşareti Alma

Bu işin kolay olmadığını izah edelim. Twitter’dan farklı olarak, Instagram’ın hesap doğrulamaya yönelik bir sayfası bulunmamakta. Instagram doğrulama sayfası, şunları belirtmekte:

Doğrulanmış rozeti, kullanıcıların takip etmek istedikleri tanınmış kişileri, ünlüleri veya markaları daha basit bir şekilde bulmalarına destek sağlar.”

Sayfa yalnızca bazı tanınmış kişilerin, ünlülerin ve markaların tasdik alabileceğini açıkça söylüyor. Onbinlerce takipçisi olan hesaplar bile tanınmış kişiler değillerse, onaylama alamayabiliyorlar. 135 takipçisi olan Kraft Dressing ise ilginç şekilde onaylama almayı başarmış görünüyor.

Hesabınızın onay için hazır olduğunu düşünüyorsanız şu hususlara dikkat edin:

İlginizi Çekebilir!  En Çok Sosyal Medya Kullanan Ülkeler

– Instagram haricinde de çevrimdışı profil oluşturun. Bu sayfalarda Instagram profilinize bağlantı vermeye dikkat edin.

Instagram ünlüsü olmayın. Kulağa acayip gelebilir ancak Instagram, taklit edelilebilecek kişileri onaylamak istiyor. Farklı yerlerde tanınmış bir markaysanız Instagram, hesabınızı onaylamaya müsait bulabilir. Kendinizi taklit edilebilecek bir konuma ulaştırmanız, tasdik alma ihtimalinizi artıracaktır.

– Hesabınız aktif olsun.

– Sahte takipçi satın almak benzer biçimde şüpheli davranışlarda bulunmayın.

– Tasdik işareti için başvuruda bulunamadığınız ve onu satın alamadığınız için en iyi yol, bir dijital ajansla çalışmaktan geçiyor. Bu şekilde süreci hızlandırabilirsiniz ancak tanınmış bir birey değilseniz reddedilme ihtimaliniz var.

Sosyal Medyada Paylaş!

Bir cevap yazın