İnsanoğlu Mars’a Ne Zaman Gidebilir ?

İnsanoğlu Marsa Ne Zaman Gidebilir

Sosyal Medyada Paylaş!

Mars gezegeni hakkında bilgimiz her geçen gün artmaya devam ediyor. Peki ama ExoMars Projesi uzmanları Mars’ta, günümüzde yada geçmişte, yaşam bulacağımıza inanıyor mu?

Rus gökbilimci Daniel Rodinov, “Evet, normal olarak” diye yanıt veriyor, “ExoMars Projesi’nin hedefi de tam tam olarak bu, Mars’ta yaşam bulmak için tasarlandı.”

Projenin baş sorumlusu olan mühendis Paul Meacham, “Bu aşamada, ufak yeşil adamlarla karşı karşıya gelmemiz konusunda şansımızın oldukça düşük olduğu kanısındayım. Muhtemelen bakteri bulacağız. Çünkü dünyanın en kurak topraklarında meydana getirdiğimiz incelemelerde bulduğumuz şey bu. Bakteriler bildiğimiz gibi en dayanıklı yaşam formu. Bu yüzden yüksek ihtimalle bakterilere benzeyen yaşam formları bulacağız.

Open University’den Araştırmacı Manish Patel’e ise “İnsanlar Mars’a ulaşacak mı?” diye sorulduğunda.

“İnsanoğlu çok uzun süredir Mars’a gitmeyi hedefliyor” diyor Pattel, “Robotlar da senelerdir Mars’ı keşfediyor. Oraya insanoğlunu götürme vaktimizin yaklaştığına inanıyorum. Bu safhada özellikle Space X gibi bazı şirketlerin bu alanda olması, uzaya fırlatma ve gidiş biçimlerimizi değiştiriyor. Öyle sanıyorum ki önümüzdeki 20 yıl içinde, en azından ben hayattayken İnsanlar Mars’a gitmeye başlayacak.”

Sosyal Medyada Paylaş!

İlginizi Çekebilir!  Snapchat Yükselişe Geçti!

Bir cevap yazın