Google’dan Yeni Haritalar Özelliği

Googledan Yeni Haritalar Özelliği

Sosyal Medyada Paylaş!

Google Haritalar, otomobil kullanıcıları için fazlaca önemli eksiklerinden birini yavaş yavaş kapatıyor. Yeni güncellemeyle birlikte uygulamaya dahil olan özellik büyük önem taşımakta.

En popüler navigasyon uygulamalarından önde gelen Google Haritalar, otomobil sahiplerinin dikkatini çekecek yeni bir güncelleme yayınladı. Bu yeni güncellemeyle beraber artık uygulamanın sol alt köşesinde bulunmuş olduğunuz yoldaki hız limitini görmek mümkün olacak. Bu sayede kullanıcılar hiç bilmedikleri bir bölgede dahi veriye basit bir halde ulaşarak bölgenin kurallarına uygun bir şekilde ilerleyebilecek. Şimdilik ABD’de iki bölgede çalışan bu güncellemenin ise zamanla yaygınlaşmaya başlaması ve globalde de dağıtılması planlanıyor. Güncellemenin hem iOS bununla birlikte Android kullanıcıları için getirildiğini de kaydedelim.

Google'dan Yeni Haritalar Özelliği
Google’dan Yeni Haritalar Özelliği

Daha Tecrübeli ve Güvenli Deneyim

Navigasyon konusunda önde gelen isimlerden olan Google, Haritalar uygulamasını tertipli olarak geliştirerek tüm kullanıcıların daha güvenli bir deneyim elde etmesine odaklanıyor. Yeni güncellemenin tüm dünyaya dağıtılmasıyla beraber sık gezi eden kullanıcılar için de gittikleri bölgenin hız kurallarına adapte olmak kolaylaşıyor. Haritalar’ın bundan önceki büyük güncellemelerinden birinin Türkiye’de dahil olmak üzere globale dağıtılan şarj istasyonu güncellemesi bulunduğunu hatırlatalım. Geçtiğimiz senenin sonucunda yayınlanan bu güncelleme ile elektrikli otomobil kullanıcıları “şarj istasyonu” şeklinde anahtar kelimeleri girerek basit bir halde yakınlardaki istasyonları görüntüleyebiliyor.

Sosyal Medyada Paylaş!

İlginizi Çekebilir!  İnsanoğlu Mars'a Ne Zaman Gidebilir ?

Bir cevap yazın