Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sosyal Medyada Paylaş!

Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Teknoloji çağındayız ve her bireyin kendi evinde bilgisayar bulunmaktadır. Bulunmaya kişiler ise en kısa zamanda bilgisayar alacaklar ise şu konularda dikkat göstermeleri gerekmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte elektronik piyasasında birçok ürün de hızla çoğalmakta hemen hemen her sene yeni modellerle çıkan bilgisayarlar mevcuttur.

Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişisel Bilgisayar Alınacak İse

Bilgisayar almadan önce dikkat edilmesi gereken kriterler şu şekildedir. Yapacağımız işe göre tercihimizi gerçekleştirmemiz gerekir. Ne gibi hususlardır bunlar normal günlük hayatta sosyal medya ve normal Word dosyaları kullanmak için üst düzel bir cihaz almaya gerek yoktur normal piyasada bir bin iki yüz bir bin beş yüz TL civarında ürünler mevcuttur. Genelde işlemci hızı ve kaç gb ram sayısının olduğu bu tip işlerde pek bir önemi olmayacaktır.

İş Yerinde Kullanılacak İse

Asıl düzenli bir iş üzerine kurulu bir bilgisayar alacak isek eğer o zaman merkezi işlemci birimi akıcı hızlı veri kayıt edebilen ve güçlü bir çalışma sistemine sahip olan bilgisayarlar tercih etmemiz gerekir. Bu gibi durumlarda bizlerin öncelikli olarak depolama alanı ve yükseltilebilir ram alanına bakmamız gerekir. Ayrıca lap top seçenekleri içerisinde alıyorken daha sağlam kasalı ve dayanıklı ürünleri tercih etmenizde yarar olacaktır.

Oyuncu Bilgisayarı Alınacak İse

Alacağınız bilgisayar oyun bilgisayarı ise piyasa bunlar ekran kalitesi ekran kartı yüksek derecede olan cihazlar olarak geçmektedir böyle üst düzey bir cihazlar piyasayı temel alırsak üç bin ila dört bin TL fiyat arası aralığındadır. Aklınızda bulunması bir gereken konuya değinecek olursak piyasada işletim sistemi hazır halde kurulan bilgisayarlar da mevcuttur. Şu şekilde açıklayacak olursak Freedos diye tabir edilen cihazlar işletim sistemi kurulmamış cihazlardır bu tür cihazlar daha uygun fiyatlarda olmasına rağmen gel gelelim bilgisayar hakkında bilgisi olmayan kişiler bilgisayarın kurulum aşamalarında zorlaşacaktır.Bu gibi durumlarda bilgisayar kurulumu hakkında ve genel olarak bilginiz yoksa eğer direk hazır bir şekilde yazılımı kurulumu tam cihazlar almanızı tavsiye ederiz. Bilgisayar satın alma konularında bu bilgileri göz önünde bulundurarak hareket edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!  Teknolojik Olarak Akıllı Bilgisayarlar

Sosyal Medyada Paylaş!

Bir cevap yazın