Android’de Batarya Tasarrufu Nasıl Sağlanır?

Sosyal Medyada Paylaş!

Bilhassa son dönemlerde mobil uygulamalar konusunda önemli atılımlar icra eden Google, yıllardır Android ekosisteminde yer edinen “Device Health Services” adlı uygulamayı da Google Play‘den kullanıcılara sundu. Şu demek oluyor ki artık bundan böyle pil uygulamasına Android uygulama mağazası üzerinden erişmek mümkün.

Device Health Services Uygulaması ?

Device Health Services Uygulaması
Device Health Services Uygulaması

Android işletim sistemi için Google tarafınca geliştirilen sistem uygulaması Device Health Services, şarj durumuyla ilgili kapsamlı bilgiler sunuyor. Bu uygulama vesilesiyle telefonun yüzde cinsinden şarj durumunu; şarjdan sonraki kullanım süresini görüntüleyebilir, veya batarya tasarrufu moduna geçip, ekran parlaklığının azalmasını ya da telefonun belirli durumlarda uyku moduna geçmesini sağlayabilirsiniz.

Android’de Batarya Tasarrufu Sağlamak

Android’de Batarya Tasarrufu Sağlamak

Android mobil işletim sistemi olan Device Health Services üzerinden bataryadan tasarruf sağlayabilmek için çeşitli optimizasyonlar gerçekleştirilebilirsiniz. Bunun için Battery > Battery optimization sayesinde uygulamalar denetim altına alınabiliyor. Şu demek oluyor ki anlık olarak bataryayı sömüren uygulama ve servisler bu menü üzerinden kolayca görüntülenebiliyor.

Device Health Services

Aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak Device Health Services uygulamasını indirebilirsiniz. Fakat bu uygulama şu anda ülkemizde aktif değil. Çok yakın zamanda aktif hale ülkemizde de aktif hale getirilmesi bekleniyor.

İndirmek için tıklayın… (Google Play)

Sosyal Medyada Paylaş!

İlginizi Çekebilir!  İphonelar'da Ön Bellek Nasıl Temizlenir ?

Bir cevap yazın