Android Cihazlarda Virüs Temizleme

Sosyal Medyada Paylaş!

Android Cihazlarda Virüs Temizleme,  Android Cihazlarda Virüs Temizleme Yöntemleri

Android Cihazlarda Virüs

Android Cihazlarda Virüs

Kullandığımız cep telefonları, tabletler, bilgisayarlar ve benzerleri gibi elektronik cihazlar sürekli virüs tehlikesi altındadır. Virüs bulaşması durumunda, kullandığımız teknoloji cihazları işlem yapmamızı zorlaştırmakta, işlerimizi yarım bırakmakta ve böylece sinirlerimizi bozabilmektedir. Kullandığımız Android cihazlar açık şekilde virüs tehlikesi altındadır. Bu virüsler internet sitelerinden, telefonlarımızı bağladığımız bilgisayarlardan veya başkalarından ikinci el aldığımız hafıza kartlarından bulaşabilmektedir. Bu tür durumla karşılaştığımızda elektronik cihazımızı virüslerden temizlemek için yöntemler arayışına gireriz.

Android Cihazlarda Virüs Temizleme

Android Cihazlarda Virüs Temizleme

Android işletim sitemine sahip cihazlar, IOS işletim sistemlerine sahip cihazlara göre daha özgür bir sisteme sahiptir. Özelleştirilebilir bir sisteme sahip olduğu için, çok eğlenceli olmasının yanında aynı zamanda çok zararlı olabilmektedir. Android cihazlarımızda verdiğimiz izinlerden dolayı, dışarıdan yüklemeye çalıştığımız uygulamalar ve oyunlar zararlı sorunlar ortaya çıkarmaktadır. Android cihazlar Google Play üzerinden dosya indirimi yapmasının yanında dışarıdan da uygulama yükleyebilir ve kullanabilirsiniz. İşte bu durumda, dışarıdan indirdiğimiz yazılımla beraber cihazlarımız virüsler bulaşabiliyor ve Android cihazlarımızı kullanılmaz hale getirebiliyor. Bir Android cihazına virüs girdiği zaman ne yapabiliriz?

Android Cihazlarda Virüs Temizleme Yöntemleri

Android cihazımızda virüs temizleme işlemine başlamadan önce, ilk Android cihazımızı “Güvenli Modda” başlatmalıyız. Android cihazımızı güvenli modda başlatmak için, 10 saniye boyunca cihazın ses ve güç düğmelerini basılı tutun. Eğer bu yöntem işe yaramıyorsa cihazınızın bataryasını çıkarıp 10 saniye bekleyebilirsiniz. Güvenli modda iken cihazınıza zarar verebileceğini düşündüğünüz yazılımları kaldırmayı deneyin. Bunun için cihazınızda şunları takip edin:

İlginizi Çekebilir!  Mobil Oyunların Çok Yer Kaplaması

1- Ayarlar bölümüne girin.

2- Uygulamalar seçeneğini tıklayın.

3- Bu bölümde indirilenler alanına giriş yapın. Bu bölümde indirdikten sonra telefonu bozan uygulamaları tespit edin.

4- Zararlı olduğunu düşündüğünüz uygulamanın üzerine tıklayın ve uygulama bilgileri alanındaki “kaldır” butonuna basın.

Sosyal Medyada Paylaş!

Bir cevap yazın